CZY URODZIŁEŚ SIĘ PRZED
15/11/2000?

Sklep tylko dla osób pełnoletnich.

Ta oryginalna whisky leżakuje w beczkach po burbonie typu "first fill", które to beczki składowane są 50 metrów pod poziomem morza w kopalni Bodås. Wyczuć można palony szwedzki dąb, szczypnę wanilii i suszone owoce a także cytrusy i odrobinę karmelu. Aromat zdecydowanie przyprawowy z nutką owoców.

Mackmyra Whisky – The First Edition to nowa generacja whisky szwedzkiej wytwarzana według własnych, sprawdzonych metod z lokalnych składników beż żadnych obcych dodatków.


"Spełniliśmy swoje marzenia i stworzyliśmy pierwszą szwedzką whisky- głosi napis na etykiecie pierwszego takiego trunku eksportowanego do Stanów Zjednoczonych.- Whsiky, która niesie ze sobą nowe doznania. Whisky dla  ludzi żyjących w sposób niezwykły"


Kiedy po raz pierwszy pojawiła się idea szwedzkiej whisky, dzięki serii trafnych decyzji projekt został szybko wprowadzony w życie. Grupa założycielska postanowiła wyprodukować jedną, małą partię trunku i sprawdzić, czy będzie dobry. Pierwsza whisky odniosła wielki sukces, więc jej twórcy zdecydowali, że rozszerzą biznes, tyle że potrzebowali do tego pieniędzy. Inwestorzy zainteresowanie niemal wyłącznie firmami informatycznymi nie chcieli ich wesprzeć, więc za pośrednictwem internetu zaprosili ludzi do kupowania niewielkich udziałów w ich biznesie. Wkrótce zostali zasypani ofertami.
Zaproponowali też udziałowcom, żeby zdecydowali o charakterze przyszłej whisky. Znaleźli tanią posiadłość o kilka godzin drogi od Sztokholmu (gdzie jeden z członków grupy założycielskiej w dzieciństwie spędzał wakacje), podpisali umowy kontraktacyjne z miejscowymi rolnikami uprawiającymi jęczmień i przystąpili do nadawania swojej whisky szwedzkiego charakteru.
Torf wydobywany spod dna Morza Bałtyckiego nadaje trunkowi słoną, ziemistą nutę. Duże różnice temeratur pomiędzy zimą a latem, a także szwedzki dąb- materiał, o który niełatwo z powodu wielowiekowej rabunkowej wycince dokonywanej przez szwedzką armię i flotę- dają korzenny posmak. Niemal połowa tej whisky dojrzewa w małych beczkach. Rezultat końcowy jest nietypowy, wyraźnie szwedzki- i wspaniały.

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Mackmyra 1st Edition / 0,7l

  • Dostępność: Już wkrótce!
  • 259.00 ZŁ

  • Powyższa cena jest ceną brutto

Produkty powiązane

Mackmyra Special 07

Mackmyra Special 07

Mackmyra Special 07 to specjalna whisky na specjalne okazje, dla niezwykłych ludzi.  Jest to..

335.00 ZŁ
Mackmyra Brukswhisky

Mackmyra Brukswhisky

Ta delikatna i dobrze zbalansowana single malt pochodząca z destylarni Mackmyra Bruk w Szwecji ma pr..

203.00 ZŁ

Tagi: mackmyra, swedish, whisky, szwedzka, first fill