Caperdonich 25yo Peated


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 2,550.00 ZŁ

Kraj Szkocja
Region Speyside
Pojemność 0,7l
Alkohol 48%
Wiek 25 lat

Pełna dymnych wrażeń whisky o owocowym profilu. 25-letni, torfowy trunek z regionu Speyside, pochodzi z historycznej i nieczynnej już destylarni Caperdonich. Dojrzewał w beczkach z amerykańskiego dębu pierwszego napełnienia. Whisky produkowana była również w małych partiach oraz w ograniczonej ilości. Zabutelkowana bez filtracji na zimno, z zawartością alkoholu na poziomie 48%.

Caperdonich 25 YO Peated otwiera się aromatem dymu z ogniska. Na podniebieniu nuty torfu, zielonego jabłka, dojrzałej gruszki, brązowego cukru i subtelnego imbiru łączą się z niuansami rozgrzewającej pomarańczy oraz szczypty soli. Finisz oferuje wędzone tony przechodzące w ujmującą słodycz.

Whisky będzie prawdziwą gratką dla każdego kolekcjonera - także ze względu na indywidualne numerowanie butelek.

Historia marki Caperdonich

Marka Caperdonich była pierwszą z gorzelni, które zaczęto rozbudowywać wraz ze wzrostem XIX-wiecznego popytu na whisky. Pierwotnie znana jako Glen Grant No. 2, została wzniesiona po drugiej stronie ulicy, na przeciwko starszej siostry Glen Grant w 1898 roku. Określana współcześnie jako Cape, ze względu na kryzys w latach 90-tych XIX wieku, nie cieszyła się zbyt długo nową siedzibą. Została zamknięta już w 1902 roku. Przywrócono ją do łask wiele dziesiątek lat później, kiedy rozwijająca się wymiana handlowa z Włochami, spowodowała zapotrzebowanie na więcej destylatu. W 1977 roku przemianowano ją na Caperdonich i działała w ten sposób niezmiennie do 2002 roku. Wówczas markę przejęła firma Pernod Ricard, a w 2011 destylatory zostały podzielone pomiędzy gorzelnie The Belgian Owl oraz nową - Falkirk Distillery.

Informacje
Kraj Szkocja
Region Speyside
Pojemność 0,7l
Alkohol 48%
Wiek 25 lat

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Caperdonich 25yo Peated, Whisky, whisky Caperdonich 25yo Peated, Caperdonich, 25yo, Peated