Glenfiddich 30 YO


  • Dostępność: Już wkrótce!

  • 3,900.00 ZŁ

Kraj Szkocja
Region Speyside
Pojemność 0,7l
Alkohol 43%
Wiek 30 lat (leżakował w beczkach po bourbonie i po sherry)

Whisky Glenfiddich 30 YO 

Znakomita szkocka whisky typu Single Malt, pochodząca z regionu Speyside z destylarni istniejącej już od 1886 roku.

 

Nowa edycja Glenfiddich 30, została wydana w 2010 roku i jest dostarczana w oszałamiającym drewnianym pudełku, a także ma bardzo stylową butelkę. 

 

Podczas leżakowania (w beczkach po sherry, bourbonie i oloroso) była uważnie obserwowana przez Glenfiddich Malt Master, a każda butelka jest teraz indywidualnie numerowana.

 

Whisky Glenfiddich 30 YO posiada niezwykle bogatą paletę aromatów, z jednej strony wyczuwalne słodkie nuty dojrzałych owoców i rodzynek, z drugiej zaś dębina i nieco ostrzejsze akcenty przypraw korzennych.

 

Przez trzy dekady Malt Master Glenfiddich osobiście zajmował się każdą pojedynczą beczką, upewniając się, że spełnia ona swoje wysokie standardy. Te pionierskie, uświęcone czasem techniki, zawarte w 30-letnim Glenfiddich, są odzwierciedleniem koncentracji destylarni na wyjątkowej jakości produkowanej whisky. Każda beczka szkockiej whisky single malt, która później staje się częścią Glenfiddich 30, jest osobiście selekcjonowana i smakowana przez Malt Master-a – Briana Kinsmana. Tylko te beczki, które przekraczają jego sprecyzowane i wysokie standardy, są przez niego wybierane aby stać się częścią doskonałej whisky Glenfiddich 30YO. Ikona wśród tak dojrzałych pozycji.

Informacje
Kraj Szkocja
Region Speyside
Pojemność 0,7l
Alkohol 43%
Wiek 30 lat (leżakował w beczkach po bourbonie i po sherry)

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Glenfiddich 30YO, whisky Glenfiddich 30YO, luksusowe alkohole,