Aberlour 18 YO Double Sherry Cask Finish


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 659.00 ZŁ

Pojemność 0,7L
Alkohol 43%

Destylarnia Aberlour założona została w 1879 roku przez Jamesa Fleminga - farmera, gorzelnika, dostawcę jęczmienia, wielkiego filantropa (wybudował m.in. ratusz oraz szpital miejski), człowieka bardzo religijnego o niezwykle dobrej reputacji. Sama nazwa "Aberlour" w języku gaelickim oznacza "ujście szczebioczącego strumienia" i dotyczy miejsca, w którym potok Lour łączy się z rzeką Spey. Znajduje się w samym sercu regionu Speyside. Destylarnia wykorzystuje beczki po bourbonie i po sherry. Te pierwsze dodają destylatom słodkiego smaku z nutami wanilii oraz miodu, baryłki po sherry natomiast sprawiają, że whisky ma pełniejszy smak z nutami czerwonych owoców i korzennym akcentem. 

Aberlour 18-letni dojrzewa w beczkach po bourbonie, finiszowna jest w beczkach po sherry Pedro Ximenez i Oloroso co w połączeniu z długim okresem leżakowania skutkuje whisky bardzo złożoną, słodką i bogatą w smaku. 

Zapach: Bogaty, nuty toffi zmieszane z dojrzałą brzoskwinią i pomarańczami.
Smak: Bogaty, najpierw nuty kremowe i owocowe, dalej akcenty starej skóry, dębu i miodu. Dużo rodzynek i słodkich daktyli.
Finisz: Długi, nuty karmelu i rodzynek.

Informacje
Pojemność 0,7L
Alkohol 43%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Aberlour, 18 Year Old, whisky, single malt