Johnnie Walker Swing 40% 0,7 L


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 249.00 ZŁ

Kraj Szkocja
Pojemność 0,7L
Alkohol 40%

Początki marki Johnnie Walker sięgają już 1819 roku. To wtedy zaledwie czternastoletni John Walker sprzedał farmę swoich rodziców, aby otworzyć sklep. Sprzedawał w nim alkohole, w tym również te produkowane przez siebie. W 1867 roku, syn Johna, który przejął interes po śmierci ojca, wydał blend Walker’s Old Highlands. Mieszanka ta była prekursorem bardzo popularnych dzisiaj wersji Black Label czy też Red Label. W latach pięćdziesiątych marka osiągnęła wielki sukces: whisky Johnnie Walker została najlepiej sprzedającą się whisky na świecie. Przyczynił się do tego z pewnością również marketing na bardzo wysokim poziomie. Tak świetnie znany wizerunek "kroczącego mężczyzny", będący symbolem marki został zaprojektowany przez rysownika imieniem Tom Browne w 1908 roku. Obecnie, Johnnie Walker jest własnością giganta na rynku alkoholowym, DIAGEO.

Johnnie Walker Swing to whisky, która swoją nazwę otrzymała za sprawą kołyszącej się butelki. Kompozycja została stworzona około 1930 roku i do dziś jest produkowana. Producenci nie podają dokładnego wieku destylatów użytych do produkcji Johnnie Walkera Swing, natomiast wiadomo, iż ich wiek ma minimum 12 lat i nie więcej niż 15.

Zapach: Aromat sherry połączony z owocową słodyczą. Świeże pomarańcze, jabłka, akcent dębu.

Smak: Lekki, owocowy. Sherry bardzo stonowane, na pierwszy plan wysuwają się owoce: jabłka, pomarańcze. Delikatny dotyk dymu.

Finisz: Średnio długi. Nuty dymu oraz dębiny.

Informacje
Kraj Szkocja
Pojemność 0,7L
Alkohol 40%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra