FINLAGGAN OLD RESERVE 0,7L 40%


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 149.00 ZŁ

Region Islay
Pojemność 0,7L
Alkohol 40%
Rodzaj whisky Single malt

Whisky Finlaggan Old Reserve to tajemnicza i niezwykle interesująca whisky, której pochodzenie budzi wiele spekulacji. Przypuszcza się, że do jej zestawienia wykorzystuje się destylaty pochodzące z renomowanych destylarni Lagavulin lub Caol Ila. Nazwa Finlaggan nawiązuje do jeziora położonego na południowy-wschód od Port Askaig, gdzie znajdują się ruiny zamku Finlaggan z XVI wieku.

Aromat:

W nosie Finlaggan Old Reserve odkryjesz intensywne i charakterystyczne dla torfowej whisky aromaty. Wyczuwalne są nuty dymu torfowego, morskiej bryzy i świeżych alg, które przenoszą Cię na wybrzeże Islay. Delikatne nuty owocowe i wanilii dodają aromatowi subtelności i głębi.

Smak:

Na podniebieniu Finlaggan Old Reserve oferuje intensywny i bogaty smak, który jest prawdziwą ucztą dla koneserów torfowych whisky. Odczujesz silny smak dymu torfowego, który jest charakterystyczny dla destylatów z Islay. Wraz z nim pojawią się nuty słonej wody, morskiej soli i delikatnych przypraw, tworząc złożoną i harmonijną kompozycję smakową.

Finisz:

Finisz Finlaggan Old Reserve jest długi i intensywny, pozostawiając na podniebieniu przyjemne ciepło i lekką nutę dymu torfowego. Delikatne akcenty owocowe i słodowe stopniowo ustępują, pozostawiając po sobie subtelną słodycz i lekko pikantny posmak.

Informacje
Region Islay
Pojemność 0,7L
Alkohol 40%
Rodzaj whisky Single malt

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra