Rum Appleton Estate Extra 15Y 43% 0,7L


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 330.00 ZŁ

Kraj Jamajka
Pojemność 0,7L
Alkohol 43%

Destylarnia Appleton Estate została założona w 1749 roku i jest najstarszą destylarnia rumu na Jamajce oraz drugą pod tym względem na świecie.

Rum Appleton Estate tworzony jest tylko i wyłącznie z trzciny cukrowej z własnych upraw. Od momentu założenia destylarnia wciąż mieści się w tym samym miejscu – Dolina Nassau, parafia św. Elżbiety w samym sercu Jamajki. Cała produkcja odbywa się tylko i wyłącznie w obrębie własnej posiadłości, co zalicza Appleton Estate do grona kilku rumów, które mogą pochwalić się swoim własnym terroir, czyli unikatową pogoda, glebą i obszarem geograficznym, które tworzą jego niepowtarzalny smak.

W 1997 roku Joy Spence została nowym Master Blenderem, stając się w ten sposób pierwszą w świecie kobietą zajmującą to stanowisko.

 

Wytwarzając najwyższej jakości Rum, Destylarnia Appleton jednocześnie żyje w zgodzie z naturą, czego dowodem są liczne certyfikaty uzyskane przez międzynarodowe organizacje zajmujące się ochroną środowiska.

 

Nazwa „Black River Casks” ma przypominać nam o Black River w dolinie Nassau na Jamajce. Z tej rzeki woda filtrowana wapnem jest używana do produkcji wszystkich rumów Appleton.

 

Joy Spence odpowiada za produkcję tej edycji Appleton Estate. Świętuje swoje 40-lecie z Appletonem. Jest to mieszanka rumów w wieku 15 lat.

 

Aromat: Owocowy, pikantny, nuty dębu, dojrzałych bananów, ziele angielskie, imbir.

Smak: Pełne, nuty wanilii, skórki pomarańczowej, kawy, migdałów, orzechów laskowych.

 

Wykończenie: Długotrwałe.

Informacje
Kraj Jamajka
Pojemność 0,7L
Alkohol 43%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra