Amarone Allegrini Della Valpolicella


  • Dostępność: Już wkrótce!

  • 429.00 ZŁ

Kraj Włochy
Region Veneto
Szczep 80% Corvina Veronese, 15% Rondinella, 5% Oseleta
Smak Wytrawne
Pojemność 0,75L
Alkohol 15,5%

Amarone Allegrini Della Valpolicella jest flagowym winem Allegrini - wyznacznik standardu dla Amarone.

Wino to  tworzą trzy szczepy:

80% Corvina Veronese,

15% Rondinella,

5% Oseleta

a ich owoce są ręcznie zbierane z krzewów,  których  średni wiek to 28 lat. Amarone to spędziło 18 miesięcy w beczkach ze słoweńskiego dębu i 7 miesięcy we francuskich beczkach a następnie 14 miesięcy w butelce, jest prawdziwą klasyką apelacji.

Wino ma potężną strukturę, eleganckie, aksamitne. Przyjemne, wręcz ciepłe aromaty suszonych owoców połączone z nutą korzennych przypraw.

 Nagrody:

Wine Spectator 95 punktów

Robert Parker 95 punktów

Gambero Rosso 3 bicchieri

Po wielu latach badań i eksperymentów, Allegrini udoskonalił styl Amarone, który utrzymuje, a nawet wzmacnia pełny potencjał winogron.

Dzięki doświadczeniu rodziny Allegrini, to czerwone wino obejmuje tradycję, terytorium i know-how w stylu country. Winogrona szczepów Corvina, Corvinone, Rondinella i Oseleta pozostawia się do wyschnięcia na powietrzu co najmniej do grudnia. Codzienna kontrola pozwala na wyselekcjonowanie najlepszych winogron.

Idealnie pasuje do dziczyzny, pieczonych mięs i dojrzałych serów. Doskonałe do obfitych potraw. Wyjątkowy smak Amarone wpasuje się również w tematykę dań kuchni azjatyckiej i środkowo-wschodniej.

Wino wymaga dekantacji, najlepiej otworzyć godzinę przed podaniem w temperaturze 18 stopni Celsjusza. Potencjał starzenia to ponad 20 lat.

Informacje
Kraj Włochy
Region Veneto
Szczep 80% Corvina Veronese, 15% Rondinella, 5% Oseleta
Smak Wytrawne
Pojemność 0,75L
Alkohol 15,5%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Amarone Allegrini Della Valpolicella, wino, czerwone, wytrawne, włoskie, amarone, Amarone Allegrini, Della, Valpolicella