ARDBEG 25YO WHISKY SINGLE MALT 0,7L


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 5,990.00 ZŁ

Kraj Szkocja
Region Islay
Pojemność 0,7l
Alkohol 56%

Ze względu na panujący klimat w Szkocji, rocznie z beczek ubywa około 2% dojrzewającego trunku, tzw. Angel’s Share, czyli danina dla Aniołów. Gdy mówimy o single malcie, który spędził w beczce aż 25 lat, warto sobie uświadomić, że zostało tam tylko 50% dojrzewającego trunku. Sam ten fakt sprawia, iż Ardbeg 25YO jest niesamowicie unikatowy.

Whisky Ardbeg 25YO to nietuzinkowa whisky typu single malt kreowana w jednej z wyjątkowych destylarni na szkockiej wyspie Islay. Jest to mieszanka co najmniej 25-letnich whisky z niewiarygodnie rzadkich beczek, napełnianych podczas niektórych z najciemniejszych dni w destylarni. Ardbeg 25YO to whisky w najbardziej zawiłym, zrównoważonym i urzekającym wydaniu. Został zabutelkowany z mocą 46% i nie był filtrowany na zimno.

Majestatyczne aromaty wędzonej śmietany i ziemistych ognisk w Ardbegu 25YO po mistrzowsku przeplatają się z warstwami sosny i pachnącego wosku świecy. Ostra papryka unosi się na podniebieniu, oplatając cytrynową słodycz sorbetu, podczas gdy nuty karbolowego mydła i smoły przechodzą w długi posmak charakteryzujący się delikatnym anyżem splecionym z utrzymującą się śmietaną i krówkami.

Informacje
Kraj Szkocja
Region Islay
Pojemność 0,7l
Alkohol 56%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Ardbeg-25yo-whisky-single