Ardbeg Scorch


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 800.00 ZŁ

Kraj Szkocja
Region Islay
Pojemność 0,7l
Alkohol 46%

Limitowana edycja whisky wydana z okazji Dnia Ardbega, corocznego Festiwalu Muzyki i Słodu Islay (Fèis Ìle).
W 2021 festiwal odbędzie się w wyjątkowej edycji a miłośnicy Ardbega spotkają się online gdzie wspólnie odkryją  „mit i słód” kryjący się za nową limitowaną edycją Ardbeg Scorch. Zespół Ardbeg powiedział: „Ludzie z Islay od dawna opowiadają historie o smoku z wyspy, dzielnie zabitego przez bohaterskiego wojownika wiele księżyców temu. W dniu 5 czerwca 2021 roku mieszkańcy Ardbeggów na całym świecie będą obchodzić Dzień Ardbega z nową whiskey stworzoną w hołdzie dla tego prawdziwego mitu Ardbeg Scorch dojrzewa w beczkach z amerykańskiego dębu po burbonie - mocno zwęglonych przez ognisty wydech zdecydowanie-prawdziwego i całkowicie nie-wymyślonego smoka z Warehouse 3.
Intensywne aromaty sadzy i dymu czyhają, a grillowana potrawa i czarna lukrecja mieszają się z odważnymi nutami leczniczej pastylki.
Ardbeg Scorch to hołd dla legendarnego smoka z Islay. Używając naszych najbardziej zwęglonych beczek, stworzona został ziejąca ogniem bestię.

Nos: wpierw uderzenie przerażająco intensywnego aromatu sadzy i dymu. Nuty anyżu i pachnącej paczuli przeplatają się odważnymi nutami hartowanej stali i mydłem. Z kroplą wody na pierwszy plan wysuwają się ziołowe nuty drzewa wrzośca, szałwii i sosny.
Smak: tłuste uczucie w ustach chwyta zmysły. Podniebienie wypełniają kłęby słodkiego dymu i smoczego dębu, podczas gdy potrawy z grilla i czarna lukrecja przeplatają się między nutami leczniczej pastylki.
Finisz: Długi i heroiczny finał z subtelnym smolistym posmakiem. Wykończenie, które będzie się ciągnąć, długo i szczęśliwie.

Informacje
Kraj Szkocja
Region Islay
Pojemność 0,7l
Alkohol 46%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Ardbeg Scorch, whisky Ardbeg Scorch, whisky, Ardbeg, Scorch, single malt Ardbeg Scorch