Balvenie Sweet Toast Of American Oak 12 YO


  • Dostępność: Już wkrótce!

  • 430.00 ZŁ

Kraj Szkocja
Region Speyside
Pojemność 0,7L
Alkohol 43%
Wiek 12 YO

Informację odnośnie dostępnośći pod numerem telefonu 22 851 52 51.

Balvenie pochodzi z Dufftown w regionie Speyside i jest młodszą siostrą destylarni Gelnfiddich. Założył ją William Grant, a pierwsza destylacja odbyła się 1 maja 1893. Dzisiaj Balvenie jest jedną z kilku ostatnich destylarni, które cały czas słodują jęczmień samodzielnie. Oczywiście nie oznacza to, że dodatkowy słód nie jest zamawiany z zewnątrz (możliwości przerobowe słodowni przy destylarni są ograniczone), ale zawsze dobrze jest wiedzieć, że istnieją jeszcze destylarnie, które nie chcą pozwolić odejść tradycyjnym metodom produkcji w niepamięć.

Jest to pierwsza z trzech edycji z serii Balvenies Stories Collection.
Whisky starzona przez 12 lat w beczkach po bourbonie, następnie przelana została do dziewiczych beczek (virgin oak) spacjalnie przygotowanych przez Kelvin Cooperage z Kentucky. Beczki te poddano długiemu, powolnemu wyprażaniu po czym przesłano do destylarni, gdzie zostały raz jeszcze wyprażone by "uwolniły maksimum aromatu i smaku".


Zapach: Soczyście słodowy z odrobiną słodkiej krówki, a następnie cytrusowo-dębowy aromat waniliowy z warstwami pikantnych nut dębu imbiru i cynamonu.

Smak: Kandyzowana skórka pomarańczy i cytryny, toffi i wanilii  miodu kwiatowego, trochę rozpuszczonego brązowego cukru i przyprawy dębowe na końcu.

Finisz: Bogaty i słodowy z delikatnymi falami dębowej wanilii i subtelnymi przyprawami.

Informacje
Kraj Szkocja
Region Speyside
Pojemność 0,7L
Alkohol 43%
Wiek 12 YO

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra