WHISKY ZESTAW TULLIBARDINE COLL (4X0,05)


  • Dostępność: Już wkrótce!

  • 209.00 ZŁ

Kraj Szkocja
Region Highland
Rodzaj whisky Single Malt

Zestaw 4 miniaturek whisky Tullibardine o pojemności 0,05l i mocy 43%.

Tullibardine zbudowano w Blackford, na północnym stoku Ochil Hills. Na miejscu jest bowiem sporo źródeł wody. Butelkuje się tam wodę Highland Spring, a piwo warzono od 1488 roku. Pierwsza destylarnia Tullibardine powstała w 1798 roku, ale obecna destylarnia została zbudowana w miejscu starego browaru w 1949 roku.

TULLIBARDINE SOVEREIGN:

Tullibardine Sovereign to whisky dojrzewająca w pierwszy raz napełnianych beczkach po bourbonie. Aromat tego trunku to głównie akcenty kwiatów, wanilii i słodu jęczmiennego. W ustach przyjemnie wyczuwalny smak cukierków krówek, dojrzałych gruszek i przypraw korzennych.

TULLIBARDINE 225 SAUTERNES CASK FINISH:

Tulliabrdine 225 to cudowna, bogata whisky, która dojrzewała w beczkach po bourbonie pierwszego napełnienia i była finiszowana w 225-litrowych beczkach Sauternes. Ta pięknie złocista Tullibardine oferuje w zapachu nuty limonki, wanilii oraz płatków owsianych, a na podniebieniu akcenty białej czekolady, ananasa, kandyzowanej pomarańczowej skórki oraz przypraw. 

TULLIBARDINE 228 BURGUNDY CASK FINISH:

Kasztanowy odcień Tullibardine 228 pochodzi bezpośrednio z czasu spędzonego w 228-litrowych beczkach, w których wcześniej przechowywano Pinot Noir z Chateau de Chassagne-Montrachet. W aromacie znajdują się czerwone wiśnie i wanilia z nutami czekolady i Turkish Delight. Na podniebieniu pojawiają się nuty czerwonych letnich owoców oraz czekolady, przechodzące w słodki, lekko przyprawowy finisz.

TULLIBARDINE 500 SHERRY CASK FINISH:

Tullibardine 500 to wspaniała whisky dojrzewająca w pierwszy raz napełnianych beczkach po bourbonie, a następnie finiszowa w 500-litrowych beczkach po hiszpańskiej sherry. W smaku i zapachu znajdziemy intensywne nuty jabłek, toffi oraz płatków owsianych, ze słodkim, korzennym

Informacje
Kraj Szkocja
Region Highland
Rodzaj whisky Single Malt

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra