Pisano Petit Verdot RPF


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 109.00 ZŁ

Kraj Urugwaj
Barwa Czerwony
Smak Wytrawny
Pojemność 750ml
Alkohol 14%

Petit Verdot nie rozpowszechnił się zbytnio na całym świecie. Tradycyjnie spotykany w Bordeaux, gdzie jest używany w małych ilościach głównie w mieszankach z innymi odmianami. Jego głównym zastosowaniem jest dodanie smaku do wielu wspaniałych czerwonych win w regionach poprzez dodanie ilości nawet do 10%. Mając małe jagody i grubą skórkę, ma wielki potencjał do wytwarzania doskonałej koncentracji polifenolowej i aromatycznej. Pisano ma tylko jedną i ćwierć hektarów obsadzonych. Ze względu na fantastyczne wyniki uzyskane po pierwszym winifikacji, byliśmy zmotywowani do wypuszczenia bardzo małych butelek tego wina w wersji w 100% odmianowej. W Urugwaju nie ma wielu uprawianych hektarów, ale ten gatunek pokazuje, że jest doskonale przystosowany do naszych gleb i klimatu, produkując wina o wyjątkowej osobowości. W młodości jego aromaty zostały porównane do bananów, a silne odcienie fioletu rozwijają się w miarę dojrzewania.

RPF PETIT VERDOT jest wyjątkowym winem Pisano Bodega i najbardziej prestiżowy Petit Verdot. Duma z rodziny Pisano Bogegai wypracowany ze stylem "do Pisano ", w którym urugwajski terroir pozostawia wyraźny ślad. Łączy w sobie niewątpliwą dojrzałość. Nowy świat z elegancją i typowością Starego Świata, charakterystyczny dla najlepszych lat w jego terroir pochodzenia Pionier nielicznych uprawianych w Urugwaju. Zaskakująco dojrzałe taniny dla typowych zachowanie odmiany w jej pochodzeniu.

Wino czerwone wytrawne. Głęboki, intensywny rubinowy kolor z ciemnymi odcieniami. Aromaty ciemnych dojrzałych owoców i rodzynek z pikantnymi nutami czarnego pieprzu i orzechów laskowych. W ustach wspaniale zrównoważone, z miękkimi, dojrzałymi smakami powideł śliwkowych i konfitury z pigwy, bardzo eleganckimi i szlachetnymi taninami w długim finiszu. Wino Pisano Petit Verdot RPF polecane do polędwicy wierszowej, golonki, jagnięciny, intensywne sery, makaron z truflami, suszone wędliny

Informacje
Kraj Urugwaj
Barwa Czerwony
Smak Wytrawny
Pojemność 750ml
Alkohol 14%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Pisano, Petit, Verdot, RPF