Masi Mazzano Amarone 2011


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 890.00 ZŁ

Pojemność 750ml
Alkohol 16%

Masi Agricola jest producentem wina w Veneto w północnych Włoszech. Słynie z win Valpolicella – a w szczególności z win Amarone – chociaż czerpie z wielu rodzimych i międzynarodowych odmian winorośli, od Corvina i Pinot Grigio po Cabernet Sauvignon i Merlot.

Posiadłość jest własnością rodziny Boscaini, która nazwała ją od doliny Vaio de Masi, która była częścią pierwotnego zakupu. Teraz Masi jest właścicielem winnic w całym regionie, w tym w strefach Bardolino Classico i Soave Classico DOC oraz w Valpolicelli. Od lat 50. XX wieku Masi posiada kilka winnic „cru”, które produkują wina Amarone z jednej winnicy. Tego rodzaju klasyfikacja, szeroko stosowana we Francji, w ostatnich latach stała się popularna we Włoszech – wina Barolo są również często etykietowane w ten sposób.

Piwnice Masi są specjalnie nastawione na technikę appassimento, suszenia winogron na bambusowych stojakach. Przez kontrolowaną temperaturę i wilgotność z wystarczającą wentylacją, umożliwiony jest proces suszenia winogron.
 

Robert Parker – 96/100
Wine Spectator – 95/100
James Suckling – 96/100
 

Informacje
Pojemność 750ml
Alkohol 16%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra