WINO Emiliana Salvaje Syrah 0,75L 13,5%


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 85.00 ZŁ

Kraj Chile
Region Casablanca Valley
Szczep Syrah, Roussanne
Barwa Czerwone
Smak Wytrawne
Pojemność 750ml
Alkohol 13,5%
Rodzaj Wino wegańskie, Wino organiczne

Viñedos Emiliana została założona w 1986 r. przez braci Rafaela i José Guilisasti. Jej winnice położone są zwłaszcza w centralnych regionach Chile, takich jak Maipo, Cachapoal i Colchagua ale także w Limari nieopodal pustyni Atacama oraz w południowej Dolinie Bio Bio.

Już 4 lata po rozpoczeciu działalności, dzięki wizjonerskiemu podejściu do uprawy winorośli i świadomości zmieniającego się otoczenia, właściciele zaczęli wdrażać elementy uprawy organicznej. Dziś Emiliana obejmuje ponad 1000 ha winnic i jest największym na świecie producentem win organicznych, czym dowodzą, że produkcja tego typu win jest możliwa także w wielkiej skali.

Ważną datą dla producenta był rok 2006, w którym na rynku pojawiło się wino Gê, pierwszye biodynamiczne wino w Ameryce Łacińskiej z certyfikatem Demeter.

W 2015 roku organizacja Wines of Chile wyróżniła Viñedos Emiliana prestiżowym tytułem Winery of the Year.

Pionierskie podejście do organicznej uprawy winorośli, innowacyjne rozwiązania, a także  troska o szeroko rozumiane środowisko stawia Viñedos Emiliana wśród najciekawszych producentów z Chile.

 

Aromat

Głęboka barwa na pograniczu czerwieni i fioletu. Wino atakuje aromatami ciemnych owoców, zwłaszcza śliwek i  jagód leśnych. Wyczuwalne są również czarne oliwki, lekkie nuty dymne, suszony tymianek oraz goździki. Aromaty  Salvaje  świetnie ewoluują w dekanterze czy kieliszku.

Smak

Wino zachwyca intensywnością smaku ciemnych owoców leśnych, czarnych oliwek, goździków oraz lekkim niuansem wędzonki. Jest obfite i wręcz otula podniebienie swoją gładką ale wyrazistą taniną. Oferuje wiele owocowej świeżości oraz trwałą i skoncentrowaną końcówkę.

Potrawy

Wieprzowina po chińsku , wegetariański ramen

 

Salvaje skomponowane jest z Syrah (97%) oraz Rousanne (3%). Wartość dodanych związków siarki podczas produkcji wynosi 0,00 mg/l.

Winogrona zbierane ręcznie i poddane podwójnej selekcji. Fermentacja na rdzennych drożdżach poprzedzona maceracją na zimno. Po spontanicznej przemianie malolaktycznej wino dojrzewało przez okres 5 miesięcy w zbiornikach z cementu oraz ze stali nierdzewnej.

Informacje
Kraj Chile
Region Casablanca Valley
Szczep Syrah, Roussanne
Barwa Czerwone
Smak Wytrawne
Pojemność 750ml
Alkohol 13,5%
Rodzaj Wino wegańskie, Wino organiczne

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra