BRUGAL ESPECIAL EXTRA DRY


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 85.00 ZŁ

Kraj DOMINIKANA
Pojemność 0,7l
Alkohol 40%

rugal Especial Extra Dry to rum produkowany przy użyciu zastrzeżonej podwójnej destylacji, dzięki której powstaje delikatny czysty rum. Brugal Especial Extra Dry składa się z mieszanki kilku rumów, które leżakowały co najmniej od 2 lat do 5 lat - w beczkach z białego amerykańskiego dębu. Rum jest potrójne filtrowany i został opracowany jako wysokiej klasy koktajl, by mieć za zadanie konkurować z wódkami klasy ultra premium.

W smaku przeważają lekkie nuty trzciny cukrowej, kokosa oraz wanilii, a także nuty przypraw takich jak kardamon czy kolendra.

KILKA SŁÓW O MARCE BRUGAL.
Pierwszym etapem produkcji rumu Brugal są zbiory trzciny cukrowej i wytwarzanie melasy przez lokalnych farmerów. Następnie melasa wysyłana jest do destylarni Brugal w San Pedro de Macoris, gdzie przechodzi kontrolę jakości, aby poddać ją fermentacji. 

Dwukrotny proces destylacji w kolumnach ma na celu uzyskanie wyjątkowo czystego alkoholu. Tak pozyskany surowiec wysyłany jest do oddziału Brugala w Puerto Plata gdzie poddawany jest procesowi starzenia w drewnianych beczkach.

Aby dopracować smak dokonuje się mieszania rumów z różnych roczników, za co odpowiedzialny jest Maestros Roneros rodziny Brugal. Oczywiście składy i proporcje są pilnie strzeżoną tajemnicą. Gotowy rum pozostawiany jest na pewien czas w zbiornikach w celu ustabilizowania, a następnie jest filtrowany i butelkowany.

Każdy z w/w Maestros Roneros musi być członkiem rodziny. Początki produkcji sięgają 1888 roku, a sekrety mistrzów przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Marka Brugal to wieloletnia tradycja i doskonała jakość rumu, który zachwyci każdego smakosza.

Informacje
Kraj DOMINIKANA
Pojemność 0,7l
Alkohol 40%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: BRUGAL ESPECIAL EXTRA DRY, BRUGAL, ESPECIAL EXTRA DRY, rum BRUGAL ESPECIAL EXTRA DRY,