Mezcal Del Maguey Chichicapa


  • Dostępność: Już wkrótce!

  • 389.00 ZŁ

Kraj Meksyk
Pojemność 0,7l
Alkohol 48%

Mezcal Chichicapa od Del Maguey powstaje w miasteczku Chichicapa w rejonie Tabasco w Meksyku. Na jej smak i aromat  duży wpływ mają warunki naturalne jakie panują w tym miejscu- czyli połączenie klimatu suchego i tropikalnego.

Proces produkcji odbywa się w zgodzie z 400- letnią tradycją. Mezcal Chichicapa jest dwukrotnie destylowany, a w jego składzie nie znajdziemy żadnych dodatków chemicznych czy też barwników. Rocznie powstaje zaledwie ograniczona ilość butelek, dzięki czemu producentom udaje się zachować wysoką jakości produktu.

Del Maguey (wymawiane ma-gay) Single Village Mezcal założono w 1995 roku.  Na czele firmy stanął artysta i wizjoner Ron Cooper. Ron wprowadził na rynek wcześniej niedostępny, w 100% certyfikowany organiczny Mezcal rzemieślniczy, który produkowany jest w oryginalny i ręczny sposób.

Poprzez głęboką kulturalną więź z zapoteckimi producentami w odległych wioskach Oaxaca w Meksyku, Del Maguey wykorzystuje starożytne, oryginalne procesy organiczne. Kombinacja tych metod w połączeniu z różnego rodzaju mikroklimatami i terenem daje każdej kreacji własny unikalny charakter, bardzo dymny i bogaty w słodycz. Każdy produkt w kolekcji  tworzą palenqueros (producenci) z indywidualnej rodziny żyjącej w danej wiosce.

Nota degustacyjna:

Aromat: przyjemny i lekki.

Smak: głęboki i słodki,  z wyczuwalnymi  cytrusami.

Finisz: długi z rozwijającym się posmakiem dymu i czekolady.

Informacje
Kraj Meksyk
Pojemność 0,7l
Alkohol 48%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Mezcal Del Maguey Chichicapa, Mezcal, Del, Maguey, Chichicapa,