Torres Jaime I. 30YO de la Familia / 38% / 0,7l /


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 490.00 ZŁ

30 lat to wiek najstarszego winiaku , który podczas metody Solera osiągnął 10 lat, lecz przez kolejne 20 był skrzętnie przechowywany do dnia dzisiejszego. Innym wyjątkiem tej brandy jest dodatek niewielkiej ilości destylatu z gron Folle Blanche z 1972 roku.
Opis degustacji: Torres Jaime I mieni się ciemnym, bujnym kolorem miedzi w szkle. Brandy jest złożona, stanowcza i bardzo intensywna. Bukiet zapachów wypełnia przestrzeń. Aromaty dębu, suszonych daktyli, rodzynek i śliwek. Do dokoła pachnąca lukrecja, kokos i migdały w przyjemnym obłoku bryzy. Jeszcze rozpoznamy przyprawy: wanilię, cynamon i gałkę muszkatołową, a wszystko we wspaniałym słodkim, brązowym aromacie. To nie wszystko: w tle powietrze powraca z zapachem marcepanu, marmolady i czekolady.
W ustach dąb jest pierwszy, przyjemne ciepło rozpala podniebienie. Po chwili bomba smaków, nie sposób nadążyć by wszystkie wymienić, by nic nie umknęło. Gęsty i bogaty smak rodzynek, śliwek, słodkich fig. Po chwili cynamonu, kremu orzechowego i świątecznego keksu. Kolejno naciera wanilia, przyprawy cukierni, czekolada i rumowy smak ze szczyptą brązowego cukru. Przyjemnie ciepło, bujnie i słodko.
Jaime Brandy Torres kojarzy nam się z nektarem, nie winiakiem, tak bardzo jest niezwykły i bogaty.

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: brandy, torres, jaime, 30 lat, Hiszpania,