Elijah Craig Barrel Proof /0,7/ 65,7 %


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 619.00 ZŁ

Kraj USA
Region Kentucky
Pojemność 0,7L
Alkohol 65,7%
Wiek 12Lat

Elijah Craig Barrel Proof / 62,1% / 0,7l

Whiskey przed rozlaniem do butelek nie jest rozcieńczana oraz nie jest filtrowana na zimno. Ta edycja butelkowana jest w naturalnej mocy 70,1%! jest to mocna i intensywna wersja bourbona .

Degustując tego bourbona można poczuć się jak Master Distiller, który tworzy wyjątkowe mieszanki degustując destylaty bezpośrednio z beczek. Nazwany został na cześć wielebnego Elijaha Craiga, uważanego za twórcę bourbona. Pewnego razu palił się magazyn Craiga, w którym przechowywał puste beczki. Kiedy ugaszono ogień wielebny wykorzystał wypalone beczki do leżakowania swoich destylatów. Okazało się, że trunek jest doskonały i metodę wypalania beczek stosuje się do dziś. Whiskey produkowana jest w destylarni Heaven Hill, w mieście Bardstown, w Kentucky. Komponowana jest z destylatów starzonych co najmniej 12 lat. 

Charakteryzuje się  mocnymi nutami dębu, jabłka, pomarańczy, karmelu, cynamonu, imbiru, gałki muszkatołowej, wanilii, kremu maślanego i chili. W smaku głęboki i intensywny z nutami karmelu, wanilii, toffi, czarnego pieprzu, chili, cynamonu, jabłka, pomarańczy, palonego dębu, imbiru i melasy. Finisz długi i bardzo rozgrzewający z przewagą pikantnych przypraw, palonego dębu i suszonych owoców.

Informacje
Kraj USA
Region Kentucky
Pojemność 0,7L
Alkohol 65,7%
Wiek 12Lat

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: elijah craig, barrel proof, kentucky strainght, bourbon, whiskey, kukurydziana, kukurydza