Glenfiddich Cask Collection Reserve Cask 1l.


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 419.00 ZŁ

Glenfiddich Cask Collection Reserve Cask 1l- starzony był w beczkach po sherry wykonanych z hiszpańskiego dębu, a ich selekcji dokonał malt master firmy, Brian Kinsman.

W 2013 roku zarząd Glenfiddich Distillery zadecydował o wycofaniu z sieci Travel Retail wersji 12 years old, 15 years old Solera Reserve i 14 years old Rich Oak i zastąpieniu ich edycją The Cask Collection. Zawierała ona trzy whisky starzone w różnych typach beczek, mieszane w kadzi solera i butelkowane bez określenia wieku. Według oświadczenia destylarni „są to niezwykle nowatorskie produkty, wyznaczające nowe kierunki rozwoju kategorii single malt”.

Charakteryzuje się : słodkim i pikantnym aromatem, pieczywo wyjęte z opiekacza, dżem z owoców jagodowych, rodzynki, goździki, stara skóra i nuty dębu. W Smaku  łagodny, wręcz jedwabisty, suszone śliwki, jabłka i gruszki, migdały, przyprawy do grzanego wina i nieco dębowej goryczki.Na podniebieniu  dość długi finisz, bogate nuty sherry, suszone owoce i subtelna dębowa goryczka.

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: glenfiddich, cask collection, reserve cask, single malt, scotch, speyside