The Glenlivet 16 Years Old Nadurra 0,7l / 54,8%


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 590.00 ZŁ

Glenlivet jest jedną z najbardziej popularnych słodowych whisky na świecie, sprzedaż wynosi około 11 milionów butelek rocznie.

Wersja Nàdurra była miłą ciekawostką 2006 roku. Wytrawni znawcy skłonni byli chwalić zalety whisky rozlewanej z beczki bez użycia filtracji na chłodno, oraz bez dodana karmelu (Nàdurra po Galicyjsku to „ naturalny "). Wersja Nadurra dojrzewa wyłącznie w beczkach po bourbonie z pierwszego napełnienia whisky, posiada numer serii widoczny na butelce.

Whisky Glenlivet 16 YO Nadurra (rozlew 3/13)

Nos: Na początku intensywne łaskotanie nozdrzy. Świeże i czyste nuty owocowe, miąższ z cytryny, zielone jabłko. Świeżość wzmocniona bardzo delikatną nutę anyżu. Kremowa nuta pralinki łąmana jest w tle ziołowymi i korzennymi nutami.

Podniebienie: Mocny, apetyczny smak. Na ustach tworzy się przyjemna gęsta powłoka. Prawdziwe wyzwanie dla smakowych, które dostarcza wiele radości. Przez alkohol o mocy beczki przebijają się fantastyczne nuty gotowanych brzoskwiń w syropie waniliowym i biała czekolada.

Wykończenie: Wytrawne, czyste, klarowne, rześkie, bardzo długie. Orzeźwiający smak zapewniają nuty czerwonych pomarańczy.

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Whisky Glenlivet, whisky 16yo, Nadurra