The Glenlivet Nadurra Oloroso


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 380.00 ZŁ

Glenlivet jest jedną z najbardziej popularnych słodowych whisky na świecie, sprzedaż wynosi około 11 milionów butelek rocznie.

Wersja Nàdurra byłą miłą ciekawostką 2006 roku. Wytrawni znawcy skłonni byli chwalić zalety whisky rozlewanej z beczki bez użycia filtracji na chłodno, oraz bez dodana karmelu (Nàdurra po Galicyjsku to „ naturalny "). Wersja Nadurra dojrzewa wyłącznie w beczkach z pierwszego napełnienia whisky, posiada numer serii widoczny na butelce.  W 2014 roku producent doszedł do wniosku, że wersja Nadurra może być napełniona innym duchem, wykorzystując beczki po innych rodzajach alkoholu niż bourbon. Glenlivet Nàdurra Oloroso, dojrzewa wyłącznie w beczkach po  Oloroso Sherry z Jerez pierwszy raz wypełnionymi whisky.

Nos: Soczyste owoce suszone, z lekkim akcentem moreli. Trochę uderza słodycz, wanilii, karmelizowanej cebuli, cynamonu. Aromat z czasem staje się słodszy i zapach wanilii zastępuje kokos.

Podniebienie: Lepkie, mocne, lecz bez przytłączającej lukrecji. Mnóstwo pomarańczy wprost z Sewilli, oraz pod koniec troszkę ciemnej czekolady.

Finisz: Kruchy, wytrawny, w ustach zostaje ciemna czekolada.

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: Whisky, Glenlivet, Nadurra, Oloroso