Hardy Le Printemps in Lalique


  • Dostępność: Na zamówienie

Ilość:
  • 45,000.00 ZŁ

Hardy jest koniakiem z długą tradycją, ale obecnie znany głównie na rynkach azjatyckich i rosyjskim, dokąd trafia większość produkcji. Firmę założył w 1863 roku Anglik, Anthony Hardy, który wcześniej prowadził sklep z alkoholami w Londynie. Tak koniaki przypadły mu do gustu, że przyjechał do Cognac i sam zajął się destylacją eau-de-vie ,początkowo firma działała jako A.Hardy & Co. Firma od 1891 roku była jednym z głównych dostawców na rynek rosyjski, wypuszczając nawet specjalną markę, upamiętniającą kontakty obydwu krajów Cognac de L’Alliance.

Hardy Le Printemps in Lalique jest  koniakiem sklasyfikowanym jako Premier Cru. Powstaje w małych partiach pochodzących wyłącznie z regionu Grande Champagne. Karafka, w której sprzedawany jest ten trunek została wyprodukowana na specjalne zamówienie dla Maison Hardy przez Lalique Paris, słynny Dom unikalnych dzieł sztuki Cristal. Korek karafki powstał z kryształu w kolorze zielonych migdałów co jest dyskretnym przepromienieniem twórczości Lalique-Paris na początku XX wieku. Całość jest pakowana do ekskluzywnego okrągłego pudełka łączącego białą i pastelową skórę. Aromat białych kwiatów charakterystyczny dla Grande Champagne, piżmo i skóra, tytoń, kawa i czekolada. Smak zaokrąglony z wyczuwalnymi aromatami leśnymi z delikatnymi akcentami czekolady i kawy.

Pojemność 0,7L

Alkohol 40%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: koniak, cognac, luksusowe alkohole, na prezent, koniak hardy, Hardy Le Printemps in Lalique, koniak Hardy Le Printemps in Lalique, francja, koniak francuski