Sassicaia Tenuta San Guido Bolgheri D.O.C. 2015


  • Dostępność: W magazynie

Ilość:
  • 2,590.00 ZŁ

Kraj Włochy
Region Toskania
Szczep Cabernet Franc / Cabernet Sauvignon
Pojemność 0,75l
Alkohol 13,5%

Legendarne włoskie wino.
Docenione przez krytyków nieprzerwanie zdobywa prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Pożądane przez kolekcjonerów.


 

Sassicaia posiada głęboki, intesywny rubinowy kolor. Elegancki, głęboki i bardzo intensywny aromat czerwonych oraz czarnych owoców o niespotykanej strukturze z świetnie zintegrowanymi nutami przypraw i dębu. W ustach idealnie zintegrowane,eleganckie, złożone. Niesamowicie długie.

Sassicaia zestawiana jest w 85% z Cabernet Sauvignon i 15% z Cabernet Franc. Średni wiek winorośli to 30 lat. Rocznie produkuje się około 15 tysięcy skrzynek. Bardzo niska wydajność gwarantuje zdrowy, bogaty w cukier, taniny i ekstrakt moszcz, który winifikowany jest w dużych, 35-110 hl, zbiornikach ze stali nierdzewnej, w warunkach pełnej kontroli temperatury podczas fermentacji. Po 14 dniach maceracji, wino przez okres 24 miesięcy dojrzewa w 40% nowych barriques z francuskiego dębu z Allier. Sassicaia optymalny swój wiek do picia osiąga między 8 a 12 rokiem życia.

 

W 1978 roku Decanter Magazine uznał Sassicaia za najlepszy Cabernet wśród 33 win z 11 krajów .
Markiz Incisa della Rocchetta zmarł w 1983 roku, obecnie wszystkimi interesami winnicy kieruje jego syn markiz Nicolo Incisa della Rocchetta.

Temperatura podawania: 16-18C

Potencjał starzenia: 20-30 lat

Zawartość alkoholu: 13,5%

 

Informacje
Kraj Włochy
Region Toskania
Szczep Cabernet Franc / Cabernet Sauvignon
Pojemność 0,75l
Alkohol 13,5%

Napisz recenzję

Uwaga: Nie używaj HTMLa!
    Źła           Dobra

Tagi: wielkie wina, sławne wina, włochy, italia, czerwone, red, wytrawne, dry, cabernec sauvignon, cabernet franc, eleganckie, sassicaia, bolgheri, tenuta san guido, Sassicaia Tenuta San Guido Bolgheri D.O.C.