**Uwaga:** Zdjęcie produktu może różnić się od rzeczywistej butelki lub opakowania w zależności od partii produkcji lub rocznika. Zachęcamy do zapoznania się z opisem produktu przed dokonaniem zakupu.
WHISKY Finlaggan Original
Ta whisky pochodzi z Islay, choć jej dokładne pochodzenie pozostaje tajemnicą – niektórzy wskazują na Lagavulin, jednak nigdy nie zostało to oficjalnie potwierdzone.
Opis produktu
Ta whisky pochodzi z Islay, choć jej dokładne pochodzenie pozostaje tajemnicą – niektórzy wskazują na Lagavulin, jednak nigdy nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Jest to edycja bez oznaczenia wieku, prawdopodobnie powstała z destylatów w wieku od 6 do 8 lat. Charakteryzuje się doskonałą jakością przy stosunkowo przystępnej cenie. Aromat jest intensywny, bogaty i słodki, z wyraźnymi nutami twardych owoców sadowniczych, wędzonych ryb, morskiej bryzy oraz dymu torfowego. W smaku dominuje wyraźny torf i dym, przeplatające się z akcentami cytrusów, solanki i słodkiej wanilii. Finisz jest dymny i torfowy, z delikatnie słonym, satysfakcjonującym zakończeniem.